YOGA

SALI & PERŞEMBE
10:00-11:30
19:00-20:30

“Yoga, olanın kalbine doğru yapılan tutkulu bir araştırmadır.” – Godfrey Devereux

Yoga kelimesi, Sankrit dilinde “birleştirmek/bir yapmak/bağlamak” anlamlarına gelir. Ön yargılar, şartlanmalar, duygusal değişimler, ego ve yaşamdaki süreçler yüzünden bağımızı yitirdiğimiz öz kaynağa tekrardan bağlanmayı, parçalara bölünmüşlüğü bir araya getirmeyi dener. Geçmişi MÖ 2.000’li yıllara dayanır ve Hint kökenli bir doğu disiplinidir. 

Fiziksel olduğu kadar duygusal, ruhsal ve manevi bir kişisel gelişim uygulaması olan Yoga, her hâlin, her duruşun, her olanın içinde bir gevşeme araştırmasıdır. Beden, nefesle birlikte hâllerin içinde akarken kişi tekrar tekrar bedenin farkına varma, olanın farkına varma ve tüm bunları gevşemiş bir biçimde yapabilme olanağı bulur.

Yoga, iç ve dış bedende bir çok faydalı yan etkiye sahiptir: Kas ve kemik gelişimine yardımcı olur, duruş bozukluklarını dengeler, hormonal/dolaşım/solunum/sindirim gibi sistemlerin dengeli çalışmasını sağlar, ruhsal dengesizlikleri azaltır, fiziksel veya sistem bozukluklarından kaynaklı bir çok hastalığın, incinmenin iyileşmesine, yavaşlamasına ya da etkilerini azaltmaya yol açar.

Yoga, iyi, doğru, güzel, huzurlu, sağlıklı olandan çok, gerçekten olanı vaad eder: Bedeni, zihni, ruhu bir kez daha tarafsızca tanıma, dinleme, gözlemleme fırsatı sunar.

Saloon Bodrum'da Vinyasa (Akış) Yogayla bu yolculuğa çıkabilirsiniz.

Kişiye özel ders de uygulanmaktadır.